Z ČOHO SÚ VYROBENÉ NAŠE BAZÉNY?

Bazény s keramickým jadrom, karbónovými výstužami a systémom všetkých vrstiev, z ktorých sú zložené, umožňujú rýchlu a jednoduchú montáž bez betónovej základovej dosky počas niekoľkých dní

  1. Gelcoat a farba gelcoat je vrchná ochranná vrstva bazéna, mimoriadne odolná voči UV žiareniu a mechanickému poškodeniu, ktorá bola vyvinutá na výrobu povrchov luxusných jácht. Farby, ktoré používáme do bazénov Compass, patria k najpokročilejšim systémom gélových náterov na svete.
  2. Uzavretý lem – vďaka uzavretému lemu bazéna, ktorý je zatočený okolo celého obvodu, je celý okraj bazéna mimoriadne stabilný a pevný a pritom si zachováva potrebnú pružnosť. Tieto vlastnosti sú najdôležitejšie pri transporte a samotnej montáži. Bazén s uzavretým lemom dokonale drží svoj tvar.
  3. Základná vinylesterová vrstva – prvá vodeodolná bariéra tvorená vinylesterovou živicou a je nanášaná na vrstvu GELCOATu s farbou a zabraňuje možnému vzniku osmózy.
  4. Balzová výstuž – súčasťou vonkajšej vrstvy, ktorá je v besprostrednom kontakte s okolitým prostredím, sú výstuže z balzového dreva. Sú veľmi ľahké, používajú sa napr. na výrobu modelov lietadiel. Vďaka dostatočnej hrúbke a strategickému umiestneniu po stenách bazéna vynahradí iné výstuže.
  5. Vinylester so skleným vlákonom – druhá vodeodolná bariéra, ktorá dáva bazénom vysokú pružnosť a pevnosť. Táto vinylesterová vrstva je vystužená skleným vláknom.
  6. Rohože zo skleného vlákna – rohože sú vyrobené zo sklených vlákien, ktoré sú zlepené účinným spojivom. Ľahko sa ohýbajú a používajú sa na spevnenie najnamáhanejších častí bazéna, predovšetkým vo všetkých jeho ohyboch a na schodiskách.
  7. Karbónové rohože – s karbónom, tzv. uhlíkovým vláknom sa môžeme stretnúť u športového vybavenia, vyrábajú sa z neho napr. tenisové rakety, lyže alebo rámy bicyklov. Pôvodne materiál určený pre letecký priemysel sme sa rozhodli využiť pre zdokonalenie našich bazénov. Karbón je totiž ľahký a veľmi pevný, a práve pre tieto vlastnosti sme pridali karbónové vlákno do najviac namáhaných častí bazéna. A tak sú Compass bazény jedny z najpevnejších a tvarovo najstálejších bazénov na trhu.
  8. Keramická vrstva – tretia, hlavná vodeodolná bariéra, vyvinutá v Austrálii a USA. Keramická vrstva bola pôvodne vyvinutá pre NASA projekty, kde sú všetky materiály testované na odlonosť v najnáročnejších podmienkach. Compass bazény tak majú garantovanú ochranu proti osmóze.
  9. Polyesterová vrstva – polyesterová vrstva, ktorá sa aplikuje na keramickú vrstvu, tvorí hlavnú konštrukčnú časť celého kompozitného bazéna. Po vytvrdnutí dáva bazénu veľmi dobré mechanické vlastnosti.
  10. Vonkajšia vodeodolná vrstva.